Produkty CODAN

Infuzní set V86

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set V86-R I.V.STAR®10 (MLL - CV) k aplikaci cytostatik. ZUM 0195229.

Detail
Infuzní set LIGHT-SAFE

VÝROBCE: CODAN

Stíněný infuzní set LIGHT-SAFE L86 k aplikaci světlocitlivých látek.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z® Stíněný

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z®/2-L I.V.STAR®10 (Spike V86, 2xY-CV, 3W SWAN, MLL) k aplikaci cytostatik. LIGHT - PROTECTED - bílý.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z® Stíněný

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z®/4-L I.V.STAR®10 (Spike V86, 4xY-CV, 3W SWAN, MLL) k aplikaci cytostatik. LIGHT - PROTECTED - bílý.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z®

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z®/1 (Spike V86, Y-CV, 3W SWAN, RMLL) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144147.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Inline

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Inline/4 (Spike V86, 4xY-CV, Inline Spike Adapter) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144151.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Inline

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Inline/2 (Spike V86, 2xY-CV, Inline Spike Adapter) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144150.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Inline

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Inline/6 (Spike V86, 6xY-CV, Inline Spike Adapter) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144152.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z® Stíněný

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z®/1-L I.V.STAR®10 (Spike V86, Y-CV, 3W SWAN, MLL) - bez 15um filtru k aplikaci cytostatik. LIGHT - PROTECTED - bílý.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z®

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z®/2 (Spike V86, 2xY-CV, 3W, RMLL) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144146

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z®

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z®/4 (Spike V86, 4xY-CV, 3W, RMLL) k aplikaci cytostatik.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z® Inline

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z® Inline /2 (Spike V86, 2xY-CV, Inline Spike Adapter) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144153.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z® Inline

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z® Inline /4 (Spike V86, 4xY-CV, Inline Spike Adapter) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144154.

Detail
Koppelsystems - komponenty k setu

VÝROBCE: CODAN

Komponenty Koppelsystem k infuznímu setu.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad Z® Inline

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad Z® Inline /6 (Spike S86, 6xY-CV, Inline Spike Adapter) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144155.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z®

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® /4 (Spike V86, 4xY-CV, 3W, SELF-LOCK) k aplikaci cytostatik.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z®

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® /2 (Spike V86, 2xY-CV, 3W, SELF-LOCK) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144148.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Stíněný

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set LIGHT-SAFE Cyto-Ad-Wing Z® /2 (Spike V86, 2xY-CV, 3W SWAN, SELF-LOCK) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144145.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® Stíněný

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set LIGHT-SAFE Cyto-Ad-Wing Z® /4 (Spike V86, 4xY-CV, 3W SWAN, SELF-LOCK) k aplikaci cytostatik.

Detail
Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z®

VÝROBCE: CODAN

Infuzní set Cyto-Ad-Wing Z® /6 (Spike V86, 6xY-CV, 3W, SELF-LOCK) k aplikaci cytostatik. ZUM 0144149.

Detail

Pro zobrazení všech produktů vybírejte z následujících kategorií:

CODAN

Společnost CODAN je mezi uživateli uznávána jako výrobce a dodavatel zdravotnických systémů, které jsou výsledkem více než 60 let výzkumu a vývoje. Jako globální partner zdravotnictví s dánskými kořeny a výrobními závody v pěti zemích přispívá CODAN k bezpečné péči o pacienty po celém světě prostřednictvím spolehlivých a inovativních řešení v oblasti infuzí, monitorování krevního tlaku a technologie infuzních přístrojů. Sortiment výrobků CODAN je výsledkem důsledné vývojové politiky založené na poptávce trhu. Základem je neustálé vyhodnocování klinických požadavků spolu s rozsáhlým školením a pravidelnou výměnou znalostí a zkušeností mezi lékaři a společností CODAN.

Vlastní výrobní závody a prodejní společnosti v Německu, Portugalsku, USA, Norsku, Švédsku, Velké Británii, Francii, Švýcarsku, Nizozemsku, Itálii, Rakousku a Dánsku spolupracují na zajištění efektivní výroby, prodeje a servisu na zdravotnickém trhu.

Infuzní sety CODAN

jsou založené na zkušenostech a know-how více než 60 let vývoje a výrobního inženýrství, představují nejprogresivnější a vysoce vyvinuté systémy pro gravitační a tlakově řízenou infuzní terapii.

Produktové řady:

 • Základní infuzní sety CODAN
 • Tam, kde se tradiční infuzní sety musí měnit po každém jednotlivém podání terapie, nabízí CODAN různé systémy, které lze používat delší dobu. V souladu s tím pomáhají snižovat náklady a odpad a zároveň umožňují kompletní podání léku následným opláchnutím. Zejména u antibiotik je zřejmé, že kompletní podání celé terapie má velký význam.

 • Infuzní soupravy Drip SWAN®
 • Infuzní sety Drip SWAN® vyvinuté společností CODAN jsou vybaveny integrovaným bezjehlovým injekčním adaptérem u kapkové komůrky, aby bylo možné přidávat léky pomocí injekční stříkačky nebo sekundární linky přímo do kapkové komůrky.

 • Infuzní sety CODAN Guard®
 • Společnost CODAN vyvinula kapkovou komůrku CODAN Guard®, aby zajistila ještě uživatelsky přívětivější manipulaci s infuzemi. Infuzní soupravy CODAN Guard® jsou vybaveny filtrační membránou AirStop integrovanou do kapkové komůrky, která zabraňuje vnikání vzduchu. Výhodou pro uživatele je, že může rychleji vyměnit infuzní nádobu/sáček a minimalizovat riziko kontaminace a vniknutí vzduchu do hadičky pod kapkovou komůrkou. Díky různým variantám infuzních setů CODAN Guard®, např. sety s více hroty a ventilem Wing-Valve, je možné podávat kompletní lék pomocí jedné z přídavných linek pro oplach.

  Pro jasné odlišení od základních infuzních setů jsou všechny infuzní sety CODAN Guard® rozpoznatelné podle tmavě šedé horní části kapkové komůrky.

 • Sety Mix-Ad
 • Sety Mix-Ad se používají k rozpouštění suchých látek, jako jsou například antibiotika, za účelem jejich podání pacientovi v jednom kompletním systému. Jsou určeny zejména pro použití s kritickými léky, které vyžadují bezpečnou manipulaci bez rizika kontaminace během přípravy a podávání.

  Sady CODAN Guard®, infuzní soupravy Drip SWAN® a soupravy Mix-Ad jsou tedy výrobky společnosti CODAN, které jednoznačně pomáhají zvyšovat bezpečnost pacientů i zdravotnického personálu, a tím v maximální možné míře minimalizují veškerá rizika.

CODAN CYTO®

Zacházení s cytotoxickými léčivy v infuzní terapii představuje pro uživatele zvláštní výzvu při přípravě i podávání léčiv. Ochrana před jakoukoli kontaminací na jedné straně a úplné podání léku na straně druhé jsou ústředními body při zacházení s cytotoxickými léčivy a naším základním přístupem při vývoji a výrobě infuzních systémů CODAN CYTO® od 90. let 20. století. Jsme tak již téměř 30 let průkopníky v oblasti podávání cytostatik a vnímáme se jako partner lékáren, ordinací a nemocnic při zavádění a realizaci vhodných pracovních postupů aplikací našich systémů.

Systémy Cyto-Ad Z® jsou primárními linkami pro podávání cytostatik a dalších léků pacientovi a Connect Z® jsou sekundárními linkami - obě linky společně vytvářejí bezpečný uzavřený systém.

Produktové řady:

 • Cyto-Ad Z®
 • Cyto-Ad Z® od společnosti CODAN je infuzní set vyvinutý pro bezpečné a nízkorizikové podávání cytostatik a dalších léků ve spojení se systémem Connect Z®.

 • Cyto-Ad Z® s Wing ventilem
 • Cyto-Ad-Wing Z® od společnosti CODAN je infuzní set vyvinutý pro bezpečné a nízkorizikové podávání cytostatik a dalších léků ve spojení s Connect Z®. Souprava Cyto-Ad-Wing Z® je kromě systému Cyto-Ad Z® vybavena komponentou Wing-Valve v horní části inline kapkové komůrky pro usnadnění přípravy/plnění, jednoduché provzdušnění a ventilaci systému. Kapková komůrka se již nemusí přečerpávat, a manipulace s podáním je tak výrazně jednodušší. Ventil Wing-Valve lze použít i během používání za účelem korekce hladiny tekutiny.

 • Connect Z®
 • Systém Connect Z® byl navržen a vyvinut pro přípravu cytotoxických léčiv v infuzních vacích bez použití jehel a s přímým cílem zabránit kontaktu uživatele s roztokem léčiva během procesu. Connect Z® umožňuje odebrat tekutinu z vaku a smíchat ji se suchou látkou a znovu ji vstříknout do vaku prostřednictvím bezjehlového adaptéru Female Luer-Lock se speciálním mechanismem otevírání a zavírání. Po opětovném zavedení roztoku do vaku je zařízení Connect Z® připraveno k připojení k zařízení Cyto-Ad Z®.

  Aby se zabránilo odpojení od systému Connect Z®, nabízí společnost CODAN v portfoliu produktů speciální adaptér Male Luer-Lock - adaptér ONCE-LOCK 2. Po spojení s adaptérem primární linky již nelze adaptér ONCE-LOCK 2 odpojit a je tak vyloučena možnost kontaminace. S adaptérem ONCE-LOCK 2 je zajištěna celá léková jednotka.


Transfuzní sety CODAN byly vyvinuty pro transfuzi krve a krevních složek a jsou vhodné pro gravitační a tlakové podání (s kompatibilními volumetrickými infuzními pumpami) i pro transfuzní aplikace s tlakovou manžetou.

Převod krve a krevních složek se stal nepostradatelným v každodenní klinické praxi. V centru pozornosti činnosti zdravotnického personálu je mimo jiné odpovědné zacházení s krví pacienta jako vzácným zdrojem. Společnost CODAN v úzké spolupráci s lékaři a zdravotními sestrami již více než 60 let vyvíjí a vyrábí transfuzní systémy se zaměřením na ekologické a hospodárné nakládání s krví pacientů.

Základní transfuzní sety CODAN

Naše základní transfuzní soupravy obsahují následující komponenty:

 • Speciálně navržený hrot, který umožňuje snadný průnik do otvorů nádoby a nabízí bezpečné připojení k nádobě (k dispozici v odvětrané a neodvětrané verzi).
 • Kapková komora se standardním kapacím otvorem (20 kapek/1 ml), vyrobená z pružného, průhledného nereflexního materiálu se značkou hladinového kroužku, umožňující snadné plnění a kontrolu rychlosti kapání, vybavená filtrem 200 µm s filtrační plochou 11,5 cm² nebo 23,5 cm².
 • Vysoce flexibilní PVC hadičky se změkčovadlem TOTM nebo hadičky Green Line® bez PVC v různých délkách.
 • Různé typy míst pro vpich a adaptéry Male Luer-Lock na distálním konci transfuzní soupravy.
 • Ochranný uzávěr FlowStop s hydrofobním filtrem umožňujícím průchod vzduchu, ale automaticky zastavujícím průtok, jakmile roztok dosáhne filtru.

Komponenty CODAN a jejich kvalitativní aspekty jsou spolehlivými součástmi i následujících variant transfuzních setů.

Transfuzní souprava Drip SWAN®

Při používání standardních transfuzních systémů buď zůstává určité množství krve v hadičkách, které je třeba nepoužité vyhodit, nebo se musí provádět složité oplachovací kroky. Kompletní podání cenného krevního přípravku pomocí transfuzní soupravy CODAN Drip SWAN® jako uzavřeného systému je rychlé, bezpečné a zajišťuje správné hospodaření s krví.

Transfuzní soupravy s více hroty

Transfuzní soupravy typu Y se vyznačují více hroty - to umožňuje postupné podávání krve, krevních složek a fyziologického roztoku. Funkce vícenásobného hrotu umožňuje zdravotnickému personálu snadno a s úsporou času nastavit více než jednu transfuzi. Přípravu před podáním lze provést pomocí jedné sady namísto několika sad.

Transfuzní soupravy pro neonatologii/pediatrii

Spolehlivé a přesné produkty jsou při péči o novorozence a pediatrické pacienty nezbytné. Kromě souprav připravených k podání nabízí společnost CODAN různé produkty pro bezpečnou a snadnou transfuzi krve. Tyto soupravy jsou komplexní systémy s různými komponentami, které lze různě konfigurovat a přizpůsobovat.

Set krevních filtrů

Sada TAKE SETSWAN B93 s 200 µm filtrem v kapací komoře se používá k filtraci a odběru malých množství krve nebo krevních složek, zejména v oblasti neonatologie/pediatrie.

Speciální transfuzní soupravy CODAN IVIP® pro specifické použití pumpy

Dedikované transfuzní soupravy IVIP® byly vyvinuty pro transfuzi krve a krevních složek v kombinaci s dedikovanými volumetrickými infuzními pumpami, které vyžadují specifické podávací systémy, např. speciální vedení se silikonovými a blokačními segmenty.Kontakty

CODAN MEDITECH s.r.o.
Hlavní 104
664 31 Lelekovice
Česká republika
Tel: 545 422 911
Dat. schránka: 8r7k2nd
IČ: 607 07 992
DIČ: CZ 607 07 992

Nenašli jste co potřebujete nebo máte dotaz? Napište nám.